4 Haziran 2013 Salı

Sizden artık kimse korkmuyor Başbakan

Nasıl sesleneceğimi bilmiyorum. Ne diyeceğimi, nasıl yaklaşacağımı…
Sanma ki, yargından, polislerinden, yüzde elliyi bulduğunu söylediğin fedailerinden korkuyorum.
Sanma ki, çocuklarımın geleceği ile oynayacağından çekiniyorum. Onlar kendilerini yüreklice savunacak ve sana var oldukları sürece karşı duracaklardır.
Sanma ki bu ülke sahipsiz ve Ferhat Küpelioğlu gibi Atatürk’ün anıt mezarını yıkacak kadar gözü dönmüşlerden çekiniyorum.
Sayende sabaha karşı hem çocuklarımın hem de benim karşıma polisleri diktiğinde de yılmadım, yılmadılar.
Karım aslanlar gibi savundu beni. Çocuklarım gururla okullarına gittiler, başları dimdikti.
Babaları olarak ben de onurluydum, çünkü haksızlığa karşıydım. Onarın ilerideki yaşamlarında karşı karşıya kalacakları kısıtlamalara karşıydım.
Sosyal medyayı “baş belası” gören zihniyetinizi de kınıyorum. Ona karışabilseniz, yok edeceksiniz. Adım adım… Kuzey Kore’de özgürlük yok, komünizm belini büktü diyorsunuz, ama aynı kısıtlamayı bu ülkenin aydınlığına da yansıtıyorsunuz.
Bilir misiniz Başbakan, Bertolt Brecht’in bir öyküsü vardır: Bay K bir gün camdan bakar. O sırada genç ve alımlı bir kadın kaldırımda yürümektedir (panzerlere kollarını açan, tüm dünyaya Türkiye’nin aydınlık yüzünü yansıtan ve sevgilisinin kollarında tango yapan kadın gibi, dünya güzeli ve nur yüzlü). Bay K. büyük bir hayranlıkla kadının güzelliğini izlerken, tam yanından bir maganda geçer. Brecht kibar insandır Başbakan, maganda demez ama tarif eder.
Kadının üzerine gölgesi düşer. Kadın çirkinleşir, kamburlaşır, yaşlanır…
Ardından gölge üzerinden çekilir ve kadın eski alımıyla yoluna devam eder.
Bilmem anlatabildim mi Başbakan?
Bir canım var, kimseye dokunma ve gönder adamlarını, alıversinler. Gık dersem şerefsizim, soluğum çıkarsa aşağılık bir adamım, itiraz bile etmem. Kan istiyorsan benden al, gencecik insanları bırak.
Bugün liseli gençlere saldırdı adamlarınız, polisleriniz.
Dün birçok masum insanı hastanelik etti hükümetiniz.
Basındaki goygoycularınız bile susmayı ve olaylara arkalarını dönmeyi tercih ettiler, ama onlar bile savunamadılar sizi…
Elbette sadık olan ve sizin “tasmalarından” kurtardığınızı söyleyip de zincirlediğiniz köpekler yine sizi savunmaya, sizi kollamaya ve haklı olduğunuzu anlatmaya çalıştılar.
Kimse inanmıyor onlara artık Başbakan, kimse. Ne benim çocuklarım, ne komşunun çocukları ne de Konya’da Meram’da oturan, Çorum’da Milönü’ne yayılan, Türkiye’nin bin yerinde “her yer Taksim her yer direniş” diye bağıranlar… Kimse…
Ne zor bilir misiniz kimsenin inanmıyor olması, inandırıcılığı yitirmek.
Sosyal medyada örgütleniyorlar diye olmayan düşmanla kavga etmek.
Anonymous’u izlediniz mi Başbakan. İleride ders olarak okutulacaktır onların haykırışı.
Ama size göstermez etrafınızı sarmış yalaka ordusu. Siz hala kendinizi padişah olarak görmekte ve “yüzde elliyi zor tutuyorum,”diyebilmektesiniz.
Yüzde elliyi tutmayın Başbakan, bu ülkeyi iç savaşın eşiğine getirdiğinizi kabul edin. Bırakın bakalım sandığınız yüzde elli kalabalığı, kaçmış biz de görelim.
Ama öyle silah, çivili sopa, paramiliter güç yok… Bizim gibi sadece yürüyecekler ve sizi savunan sloganlar atacaklar.
Yok, bulamazsınız.
Korkmuyorum sizden Başbakan, Türkiye’nin büyük çoğunluğu gibi, korkmuyorum ve kimsenin de korktuğunu sanmıyorum.
Geçmiş olsun…

Mümtaz İdil
Odatv.com

04.06.2013 00:51

Hiç yorum yok:

Yorum Gönderme

Not: Yalnızca bu blogun üyesi yorum gönderebilir.